Eskişehir Nöroloji Günleri 2020

Nöro-Romatoloji Sempozyumu

Multipl Skleroz ve Ayırıcı Tanıda Romatolojik Hastalıklar

5-7 Haziran 2020

TASİGO Hotel, Eskişehir

Ülkemizdeki salgın hastalık yakın zamanda kontrol altına alınamayacağı ön görüldüğünden bu seneki toplantının tamamen iptal edilmesi ve toplantının gelecek sene benzer tarihlerde tekrar gündeme alınması kararlaştırılmıştır. 

Düzenleme Kurulu

 

Değerli meslektaşlarımız, 2020 yılında ikincisini düzenlediğimiz Eskişehir Nöroloji Günleri toplantısında, geçen yıl oldukça ilgi çektiği ve devamının olmasını istedikleri için bu seneki konumuz yine Nöro-Romatoloji olacaktır. Mültipl Skleroz ve ayrıcı tanıdaki Romatolojik hastalıkların konularında uzman öğretim üyelerinin anlatımları ile ve uzun tartışma oturumları nedeniyle verimli geçeceğini düşünüyoruz. Geçen seneden farklı olarak bu sene toplantılar Cuma akşamı olgu gecesi ile başlayacak. Elbette Multipl Skleroz oturumları olacak, daha sonra da Behçet, Sarkoidoz ve Sjögren oturumları takip edecek. Bir Romatolog ve bir Nörolog’un sunum yapacağı oturumların başında da o konuda uzman öğretim üyeleri tartışmayı yönetecek ve sonuçta evinize götürmeniz gerekli mesajları da verecektir. Programın detayları için tıklayınız.

 

Cumartesi günü tüm gün, oturumların arasında e-poster bildirileri dört adet plazma ekranından sunulacak. Bildiriler sadece web sayfasından yüklenecektir. Bu sunumlar tek bir dosyadan oluşan “pdf” dosyaları şeklinde olacaktır. Toplam dört ara verildiğinde her ekranda 4 veya 5 yeni bildiri sunulacaktır. E-poster oturum başkanları en iyi 6 veya 8 bildiriyi ön seçimle saptayacaklar. Cumartesi akşamı, seçilen bu bildiriler bildiri sahibine bildirilecektir. Pazar günü kapanış oturumu seçilen bu bildirilerin sunulduğu ayrı bir oturum şeklinde olacaktır. Jüri tarafından en iyi bildiri sunumu belirlenecektir. En iyi bildiriye 30.000 TL, üç aylık yurt dışı eğitim desteği verilecektir. Bu nedenle bildirilerinizi e-poster formatı dışında power-point slaytı şeklinde de hazırlamanız gerekecektir. Ödül sadece sunan kişiye verilecektir, başkası adına sunum kabul edilmeyecektir. Bu nedenle sunum yapan kişinin kayıt olması gerekmektedir. Diğer detaylar web sayfasında güncellenerek yayınlanacaktır.

Ülkemizdeki viral enfeksiyon salgınını yakından takip etmekteyiz, bu konuda olumsuz gelişmeler olduğunda toplantının ileri bir tarihe ertelenmesi söz konusu olabilir.  Ayrıca programın tüm detayları da web sayfasında çok yakında yer alacaktır.

Sağlıklı günler dileği ile

Prof. Dr. Nevzat Uzuner

Düzenleme kurulu adına

 

Düzenleme kurulu (alfabetik)

Prof. Dr. Cengiz Korkmaz (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi)

Doç. Dr. Döndü Üsküdar Cansu (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi)

Doç. Dr. Gülnur Tekgöl Uzuner (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi)

Prof. Dr. Nevzat Uzuner (Eskişehir Osmangazi Üniversitesi) (Başkan)

Prof. Dr. Sibel Canbaz Kabay (Dumlupınar Üniversitesi)

Prof. Dr. Taşkın Duman (Mustafa Kemal Üniversitesi)

 

Organizasyon

UFKUNES TURİZM

Ufuk ÖZKARATAY

Cep: 0 532 765 25 40

Tel: 0 222 220 08 08          Fax: 0 222 220 08 02

Cumhuriyet Mah. Cengiz Topel Cad. No: 42 / E      Tepebaşı – ESKİŞEHİR

E-posta:  ufukozkaratay@ufkunestur.com.tr

web sayfası: www.ufkunestur.com.tr